Dan zemlje NAŠ VRT 2015-04-22 054V Enoti Klinični center posebno pozornost posvečamo odgovornemu odnosu do narave in vzgoji zelenih vrednot, zato smo podpisali Eko listino in pridobili Zeleno zastavo ter s tem postali Eko vrtec.

Program Ekošola kot način življenja, ki poteka v okviru društva DOVES – Društvo za okoljevarstveno izobraževanje Slovenije, izvajamo od šolskega leta 2005/06. Namen programa je načrtno in celostno uvajanje okoljske vzgoje v vsebine kurikuluma.

V vrtcu ločujemo odpadke, uredili smo eko kotičke ter razvijamo pozitivne odnose na vseh ravneh – do sebe, svojega telesa, do drugih otrok v vrtcu, do staršev in drugih odraslih ter seveda do živali, rastlin in celotnega planeta. 

Dokumenti in povezave

Fotografije Eko dejavnosti, ki potekajo v vrtcu

(Skupno 102 obiskov, današnjih obiskov 1)