Nancy Eisenberg2Med gostovanjem na Pedagoškem inštitutu je Vrtec Vodmat v petek, 4. oktobra obiskala prof. Nancy Eisenberg. Prof. Nancy Eisenberg je izjemno ugledna razvojna psihologinja in raziskovalka.

Je redna profesorica na Arizona State Universtiy. Ukvarja se s socialnim, čustvenim in moralnim razvojem. Je (so)avtorica več kot 320 člankov, 130 poglavij v knjigah in 24 knjig. Je urednica revij Psychological Bulletin in Child Development Perspectives. Za svoje raziskovalno delo in prispevek k znanosti je prejela več nagrad, ki jih podeljuje American Psychological Association in International Society for the Study of Behavioral Development.

Pedagoginja vrtca Darja Štirn Koren in zunanji sodelavec dr. Robi Kroflič iz Filozofske fakultete sta ji predstavila delo v projektih preko katerih vrtec razvija sodobne teorije socialnega in moralnega razvoja otrok.

nancy

(Skupno 45 obiskov, današnjih obiskov 1)