Na vzgojiteljskem zboru smo strokovni delavci podpisali listino o sprejemu Kodeksa etičnega ravnanja v vrtcu. Pri tem nas je prišel pozdravit in nas nagovoril župan g. Zoran Janković.

Glavne sestavine Kodeksa etičnega ravnanja v vrtcu:

  • odgovornost vseh delavcev vrtca do otrok,
  • odgovornost strokovnih delavcev vrtca do staršev in družine,
  • odgovornost vseh delavcev vrtca do inštitucije in do sodelavcev,
  • odgovornost delavk in delavcev do družbe.

Kodeks etičnega ravnanja v vrtcu zajema skupek vrednot in načel, na katerih temelji delo s predšolskimi otroki in predstavlja osnovo za etično presojo ravnanja. Temelji na Splošni deklaraciji o človekovih pravicah, Konvenciji OZN o otrokovih pravicah in Deklaraciji o psiholoških pravicah otroka.

Z individualnim sprejemom in podpisom Kodeksa vstopamo v praznovanje 50-letnice vrtca. Čeprav je prvotni Kodeks nastal in bil sprejet na nacionalni ravni že leta 1996 in bil posodobljen 2016, ga vrtci nismo sprejemali na ravni vrtca ali celo na individualni ravni. Ker je etično ravnanje tako pomembno pri vzgoji, smo se odločili, da Kodeks sprejmemo tudi na individualni ravni, saj je posameznemu strokovnemu delavcu tako bližje in še močnejša orientacija pri vsakodnevnem delu.

(Skupno 126 obiskov, današnjih obiskov 1)