Preskoči na glavno vsebino

Dogodki in pomembna obvestila

  NUJNO VARSTVO OD 1. 4. DO 11. 4. 2021

  30.03.2021

  Spoštovani starši.

  Organizacija nujnega varstva od 1. 4. do 9. 4. 2021

  V skladu z Odlokom o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja, objavljen v Ur. l. RS, št.: 47/21, dne 29. 3. 2021 in okrožnico MIZŠ  vrtci organiziramo nujno varstvo od 1. 4. do 11. 4. 2021. Nujno varstvo se organizira za otroke, katerih sta oba starša ali eden, ki je samohranilec,  zaposlena:

  1. sektorjih kritične infrastrukture, določenih v 4. členu Zakona o kritični infrastrukturi (Ur. l. RS, št. 75/17) in sicer: sektor energetike, sektor prometa, sektor prehrane, sektor preskrbe s pitno vodo, sektor zdravstva, sektor financ, sektor varovanja okolja ter sektor informacijsko-komunikacijskih omrežij in sistemov,
  2. v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja,
  3. v zavodih s področja socialnega varstva,
  4. v Slovenski vojski,
  5. v  Policiji in
  6. v poklicnih gasilskih enotah.

  Odlok določa, da se zaposlitev staršev ugotavlja na podlagi potrdila delodajalca, kar pomeni, da morajo starši (oba starša ali eden od staršev, ki je samohranilec), vrtcu predložiti ustrezno potrdilo. Potrdilo vročite strokovni delavki oddelka prvi dan prihoda otroka v vrtec. Predlog obrazca je predpisalo MIZŠ v okrožnici - v prilogi.

  Prosimo vas, da danes, 30. 3. in jutri, 31. 3. zjutraj sporočite  v oddelku otroka, ali bo vaš otrok potreboval nujno varstvo od 1. 4. do vključno 9. 4. 2021.

  V času, ko so vrtci zaprti (1. 4. – 11. 4. 2021) in zagotavljajo samo nujno varstvo, so starši, katerih otroci ne bodo obiskovali vrtca, plačila oproščeni.

  V vrtcu se nadaljujejo vsi ukrepi za preprečevanje širjenja koronavirusa in vas prosimo, da jih dosledno upoštevate.

  Starši boste o organizaciji in lokaciji oddelkov obveščeni po e učilnici v sredo 31. 3. 2021.

  S pozdravi!

  Marta Korošec, ravnateljica